Jak opravit, když rádio nedrží paměť

Ve většině případů ve starších vozech typu Škoda Octavia 1, Škoda Fabia 1 nebo Škoda Superb 1, případně u VW jde o typy VW Passat B5.5, VW Golf 4 apod., je nedržení paměti z důvodu jiného napinování kabelů pro stálé napětí a klíčkové napětí v ISO konektoru na nějaké původní neoriginální autorádio, které bylo ve voze v minulosti.

Naše autorádia mají dané konektory připravené pro originální zapojení, tj. původní z výroby případně původní dle originálního autorádia, kterým vozidlo mohlo být osazeno.

Jedná se o poměrně častý problém, kdy si většinou původní majitelé měnili původní umístění klíčkového/stálého proudu.

V případě novějších vozů typu Škoda Octavia 2, Škoda Fabia 2 nebo Škoda Superb 2, případně u VW typy VW Passat B6, VW Golf 5 apod., je důvodem opět špatné prohození tentokrát již velice dobře barevně označeného červeného/žlutého kabelu. Pokud tedy máte konektory opět prohozené (nutno ověřit a ne jen slepě prohodit), pak je nutné pozici konkrétně žlutého konektoru prohodit na pozici většinou červeného drátu, který však v našich rádiích není záměrně propojen do MOST konektoru.

U těchto novějších vozů je možné přepinování konektoru jen v námi dodané MOST koncovce k autorádiu, kdy tak nemusíte zasahovat do konektoru vedoucího z automobilu.